PROFESIONÁLNE
ZARIADENIA

Tepelné čerpadlo Yutaki S

Tepelné čerpadlo Yutaki S

Výhody a vlastnosti Yutaki S

Yutaki S Split delený systémYutaki S split - delený systém

Tepelné čerpadlo vzduch - voda Yutaki S predstavuje výkonné, delené riešenie kúrenia z dielne Hitachi, pozostávajúce z jednej vnútornej a jednej vonkajšej jednotky. Zabezpečuje vykurovaciu vodu pre nízkoteplotné vykurovacie telesá, podlahové vykurovanie alebo zmiešané systémy, podľa želania a potreby. Navyše môže pri pripojení zásobníka poskytovať teplú úžitkovú vodu. Cez systémovú reguláciu vodného okruhu je exaktne nastavený požadovaný tepelný výkon. S klesajúcou výstupnou teplotou vody do vykurovacieho okruhu pri vyšších vonkajších teplotách (ekvitermická regulácia), systém dodatočne prispieva k ďaľším významným úsporám. Teplota vody v okruhu je v rozsahu od 20 do 60 °C. Opciou je pri zabudovaní kondenznej vaničky možnosť chladenia stropným/stenovým chladením, prípadne pomocou konvektorov/ fan-coilov s možnosťou nastavenia teploty chladiacej vody v rozsahu 5 °C až 23°C. Ďaľšími doplnkovými funkciami sú napríklad funkcia sušenia podlahy a funkcia ochrany proti legionelám. Ochrana je automaticky spúšťaná raz za týždeň, je možné ju manuálne deaktivovať. Yutaki S slúži k variabilnej kombinácii rôznych možností pripojenia, ako napríklad ku systémom nízkoteplotných radiátorov, podlahovým systémom alebo zmiešaným systémom. Yutaki S zabezpečuje najlepší možný požadovaný teplotný výstup pre uvedené systémy vykurovania. Tiež je ideálny na optimalizáciu existujúcich vykurovacích systémov, ako aj pre úplne novú stavbu bez dodatočných vykurovacích systémov. Kompaktný dizajn vnútornej a vonkajšej jednotky ponúka široké pole možností zabudovania.

Yutaki S tiež umožňuje kombináciu pre dohrev bazénu a so solárnym systémom pre tvorbu TÚV. Opýtajte sa Vášho špecializovaného partnera.

Yutaki S vnútorná jednotka
Hydraulický modul Yutaki S je inštalovaný vnútri. Pomocou média je prepojený s vonkajšou jednotkou a ukladá získané teplo príp. chlad vo vykurovacom okruhu (nízkoteplotné vykurovacie telesá, konvektory atď.). Systém Yutaki S nahrádza alebo doplňuje Vaše existujúce riešenie vykurovania.

Yutaki priestorový ovládač
Ovládajte a programujte celé zariadenie Yutaki S jednoducho a komfortne, zodpovedajúco k Vášmu dennému rytmu. Na optimálne vykurovanie a zníženie spotreby energie slúžia tieto funkcie:

 • Týždenné programovanie v hodinových intervaloch
 • Dve rozdielne želané teploty (samostatne nastaviteľné pre rozdielne vykurovacie okruhy)
 • Nočný útlm
 • Regulácia chladenia v lete
 • 2 odlišné prevedenia diaľkového ovládania na rádiové vlny (na výber)
 • Regulácia bivalentných systémov

Možnosti pripojenia tepelného čerpadla Yutaki S

Možnosti pripojenia tepelného čerpadla Yutaki S

 1. Nízkoteplotné vykurovacie telesá (max. 60 °C)
 2. Podlahové kúrenie (aj v kombinácii s radiátormi, konvektormi)
 3. Konvektory - fan coily ( pri požiadavke chladenia v lete)
 4. Zásobník teplej úžitkovej vody
 5. Možné pripojenie solárnej zostavy
 6. Ohrev vody v bazéne

Yutaki S vzduch voda

Tabuľka na stiahnutie vo formáte pdf

KONTAKT

Oficiálny distribútor

COOL, s.r.o.
Rezedova 5,
821 01 Bratislava

logo cool clima

+421-2-43 63 75 81
+421-2-43 63 75 82

mail@coolclima.sk
www.coolclima.sk
 • Podokenné Shirokuma NOVÉ

  Slideshow

 • Štandardny dialkovy ovladac

  Slideshow

 • Zariadenia Premium

  Slideshow