PROFESIONÁLNE
ZARIADENIA

Diaľkové ovládače a príslušenstvo

Diaľkové ovládače a príslušenstvo

Náš System Free môžete vybaviť s rôznymi diaľkovými ovládačmi, pre splnenie rozličných požiadaviek. Preto je popri káblových a infračervených ovládačoch k dispozícii aj zjednodušená hotelová verzia a rozličné moduly časovačov. Doplnkovými zariadeniami môžete všetky diaľkové ovládače pripojiť na CSNET Web a tým ich centrálne kontrolovať a regulovať. Aby inštalácia bola najjednoduchšia, ako je to len možné, je k dispozícii sortiment rozdeľovačov chladiva pre pripojenie dvoch alebo viacerých vnútorných jednotiek na jedno vonkajšie zariadenie – Utopia alebo SetFree. Prirodzene priamo od Hitachi obdržíte aj vhodný konektor, predlžovací kábel a ďaľší spotrebný materiál.


Ďiaľkové ovládače

Diaľkové ovládače

Komfort a rozmanitosť funkcií

Všetky klimatizačné zariadenia Hitachi sú vybavené lokálnymi diaľkovými ovládačmi, s ktorými môžete vnútornú teplotu regulovať inteligentne a zároveň komfortne. Je jedno či použijete káblové alebo infračervené diaľkové ovládanie: početné programovacie a ovládacie funkcie umožňujú individuálne nastavenia prefektnej pocitovo komfortnej teploty priestoru. Pri rozsiahlejších riešeniach klimatizácie je možné použiť centrálne ovládanie cez CS-Net Web, jednoducho a komfortne, aj cez internet. Pripojenie Vášho riešenia klimatizácie na moderné systémy regulácie budov taktiež nie je žiadnym problémom, naše systémy sú cez dodávané
rozhrania ľahko pripojiteľné k rôznym nadradeným systémom.

Systémy diaľkového ovládania Hitachi

PSC-A64GT

PSC-A64GT diaľkový ovládačNáš centrálny diaľkový ovládač s moderným dizajnom, novými funkciami a jednoduchou obsluhou pomocou dotykovej obrazovky Vám umožňuje jednoduché ovládanie systému.

PC ARF

PC ARF diaľkový ovládačModerný a prémiový dizajn umožňuje najjednoduchšiu obsluhu a nastavenie našich zariadení. Ľahké odčítane hodnôt cez plnotextové zobrazenie.

Ďaľšie funkcie:
 • Pomocný režim pre užívateľa a servis
 • Rozšírený časovač (o.i. sú možné rôzne žiadané hodnoty)
 • Môže byť zapísaná adresa servisu


PSC-A32MN

Malý a kompaktný centrálny diaľkový dotykový ovládač môže ovládať až do 160 vnútorných jednotiek. Môže byť vytvorených až 32 skupín, ktoré sú regulované cez 5" obrazovku. Okrem iných sú ovládané: rýchlosť otáčok ventilátora, smer výpustnej vzduchovej lamely, programovanie teploty a iné.

Regulácia stlačením tlačidla

Naše diaľkové ovládače Vás presvedčia svojim moderným dizajnom a jednoduchou obsluhou. Intuitívne Vás vedú cez ponukové body a sú použiteľné pre všetky zariadenia radu System Free. Požadované údaje získate celkom jednoducho stlačením tlačidla. Navyše si môžete Vaše diaľkové ovládanie individuálne zostaviť na mieru, tak ako to potrebujete.

Diaľkové ovládače Hitachi

Ovládania


CSNET Web (PSC A160 WEB1)
CS-Net Web je autonómne centrálne ovládanie pre súčasnú reguláciu až do 160 vnútorných a 16 vonkajších zariadení, ktoré sú prepojené komunikačnou zbernicou Hitachi H-Link II. Cez sieťový výstup je možné prepojenie CS-Net Web s podnikovou LAN sieťou
alebo s internetom (použitý DSL rúter), čo umožňuje diaľkovú kontrolu a nastavenie parametrov cez web alebo podnikovú sieť. Užívateľský softvér CS-NET Web je priamo prístupný cez Internet Explorer a na diaľkové ovládanie a kontrolu využíva program Java. Náš CS-NET Web ponúka množstvo funkcií. Vytváranie a nastavenie časovačov je veľmi jednoduché. Aktualizácia softvéru je automatická.

Okrem iného sú k dispozícii nasledovné funkcie:
 • Vizuálizácia diaľkového ovládača v LAN sieti
 • Zobrazenie všetkých teplôt a tlakov vybraného okruhu

         Hitachi diaľkový ovládač

 • Najjednoduchšie ovládanie všetkých zariadení
 • Rôzne užívateľské profily

         Hitachi diaľkový ovládač

 • História porúch
 • Časovač
 • Tabuľkové ako aj grafické zobrazenie systému
 • Zber údajov
 • Použitie CSNET Web cez prehliadač
 • Použitie CSNET Web cez inteligentný telefón

         Hitachi diaľkový ovládač

Štandardne môže softvér zobraziť percentuálnu spotrebu energie, avšak zatiaľ bez vzťahu k meraču spotreby. Na určenie spotreby energie a vyjadrenie nákladov pre jednotlivé priestory, musí byť pre každú vonkajšiu jednotku nainštalovaný merač elektrickej energie. Softvér každému meraču s podporou Modbus priradí IP adresu a systém. Odporúčame elektromer 7KM PAC3200 od Siemens.

CSNET-Manager
Na základe osvedčenej technológie CSNET-Web Hitachi vyvinulo CSNET-Manager. Môže byť použitý ako lokálna alebo webová verzia, ktorá ovláda až do 1.200 vnútorných jednotiek. Tento centrálny ovládač pracuje na dotykovom základe a je dostupný s 10" a 17" veľkosťou obrazovky.
CSNET-Manager

Hotelový softvér Fidelio
Hotelový softvér Fidelio
Náš CSNET Web (PSC A160 WEB1) je kompatibilný s hotelovým softvérom Fidelio (softvér je integrovaný, je nutný odd. hardvér). Prepojenie je vytvorené nasledovne:

V softvéri môžete určiť ako budú priradené potrebné spínacie príkazy. Rozhranie využíva štandardnú bránu Modbus.

A môže byť použitý súčasne s ďaľším centrálnym ovládačom (PSC-A64GT & PSC-A64S).


Hotelový softvér Fidelio Hitachi

Vždy na najnovšom stave

Naše ovládania bodujú inteligentnou technikou a pôsobia ako rozhranie medzi Vašim klimatizačným systémom a PC: či spotreba
energie, zistenie teploty alebo iné funkcie: tu máte všetko celkom presne na prvý pohľad.
Naše systémy môžu byť prepojené pomocou štandardných rozhraní s nadradenými systémami ovládania budov KNX, Lonworks, ModBus, BACnet ako aj Fidelio.
BACnet BAC MBRTU-100
Tu sa jedná o integráciu systému Hitachi do inštalácie BACnet, ktorá môže byť využitá v dvojitom prístupovom systéme. poraďte sa s
Vaším odborným partnerom.
Modbus HC A(8 / 64) MB
Pri HC-A8MB a HC-A64MB sa jedná o nové rozhrania, ktoré umožňujú jednoduchú integráciu klimatizačných systémov Hitachi do Modbus-BMS. Pritom je celkové ovládanie klimatizačných zariadení k dispozícii BMS kontrole. Modbus (8 / 64) MB je kompatibilný so
všetkými zariadeniami SetFree-, Utopia- ako aj vzduchotechnickými zariadeniami, ktoré sú napojené na komunikačnú zbernicu H-LINK.

Vaše plus
 •  HC-A64MB: regulácia maximálne 64 vnútorných jednotiek
 •  HC-A8MB a HC-A64MB obsahujú nové parametre oproti predchádzajúcej verzii:
               – Odčítanie teploty saného plynného média
               – Odčítanie teploty kvapalného média
               – Dôvod zastavenia kompresora
               – Otvorenie expanzného ventilu vnútornej jednotky
               – Okolitú teplotu
 • Dve rozdielne rozhrania pre malé a stredné inštalácie (počet vnútorných jednotiek)

              – HC-A8MB: regulácia maximálne 8 vnútorných jednotiek

 • N a H-LINK-System môže byť pripojených viacero HC-A(8 / 64)MB, s nutnosťou konfigurácie.
 • Jednoduchá inštalácia: HC-A(8 / 64)MB je vybavená s 35 mm DIN štruktúrou, pre rýchle zabudovanie.
 • Prepojiteľné rozhrania:
  – RS485 Modbus
  – Modbus / TCP (Ethernet)
 • Prvé spustenie a nastavenie systému cez počítačovú aplikáciu pre lepšiu konfiguráciu systému

Centrálne ovládače Centrálne ovládače

Príslušenstvo       

Všetko z jednej ruky
Naše príslušenstvo Vám ponúka ďaľšie možnosti pre optimalizáciu Vášho projektu klimatizácie a jeho bezchybné zostavenie. Je perfektne prispôsobené všetkým našim systémom. Tým dosiahnete najlepší možný výsledok.

Príklad:
S konektorom PCC1A sú zvyčajné prídavné plošné dosky nadbytočné. Na využitie dodatočných funkcií stačí pripojiť tento jednoduchý a jednotný konektor. Úplne bez námahy navyše. Štandardné vstupy a výstupy vnútorných a vonkajších jednotiek Hitachi umožňujú okrem iného nasledovné funkcie:
 • Diaľkové ZAP- / VYP-nutie
 • Snímanie hlásenia poruchy
 • Pevné nastavenie chladenia/ kúrenia
 • Snímanie signálu prevádzky
 • Snímanie signálu chladenia / kúrenia
 • Zastavenie kompresora                     
Núdzová plošná doska (PC-AMTB) NOVÉ
Núdzová plošná doska prichádza do úvahy, ak jedna vnútorná jednotka môže odstaviť celý systém. Ak dôjde k výpadku napájania jednej jednotky v multi systéme, môžu nastať nasledovné neželané stavy:
 • Poruchový kód pre chýbajúcu komunikáciu z plošnej dosky vnútornej jednotky
 •  Nemôže byť regulovaný expanzný ventil
 • Nie je vyhodnocovaná spotreba energie
Núdzová plošná doska zabraňuje uvedeným stavom, vďaka ktorým by mohlo dôjsť k zastaveniu systému.
Príslušenstvo Hitachi
Príslušenstvo Hitachi

KONTAKT

Oficiálny distribútor

COOL, s.r.o.
Rezedova 5,
821 01 Bratislava

logo cool clima

+421-2-43 63 75 81
+421-2-43 63 75 82

mail@coolclima.sk
www.coolclima.sk
 • Podokenné Shirokuma NOVÉ

  Slideshow

 • Štandardny dialkovy ovladac

  Slideshow

 • Zariadenia Premium

  Slideshow