PROFESIONÁLNE
ZARIADENIA

Utopia - vonkajšie jednotky

Sortiment Utopia ponúka silný výkon a systémy za atraktívne ceny pre zabudovanie do menších budov a obchodných priestorov, ktoré potrebujú inteligentné vybavenie. Séria je rozdelená do štyroch rôznych typov modelov – Utopia ES Inverter, Utopia IVX Classic a Premium, ako aj Utopia RASC. To pre Vás zmanená: rozsiahly výber a vybavenie Vášho zariadenia, ktoré presne zodpovedá Vašim požiadavkam.

Utopia IVX Classic patrí k našej klasike a umožňuje účinné riešenia klimatizácie, presne na želaný bod. Možnosť na jednu vonkajšiu
jednotku pripojiť štyri úplne odlišné vnútorné zariadenia a tieto navyše aj nezávisle regulovať, je na trhu jedinečná.

Utopia IVX Premium má rovnako silné vlastnosti ako séria Classic. Avšak tu môžete pripojiť dokonca až 8 nezávislých vnútorných zariadení. Široký rozsah výkonov Vám umožňuje ekvivalent VRF plánovania v kompaknej dimenzii. 
Rozšírením sortimentu Utopia IVX je séria Utopia RASC, ktorá zahŕňa IVX technológiu a VZT pripojenie. Tým sú tieto vonkajšie jednotky ideálne pre skryté vnútorné zabudovanie.

Všetky štyri modelové rady využívajú vnútorné zariadenia série System Free, pomocou ktorých bez námahy navrhnete Vami projektované systémy. toto Vám dáva absolútnu voľnosť pri projektovaní.

 Utopia IVX Classic Vonkajšie jednotky

Utopia IVX Premium Utopia IVX Premium ikony

Vlastnosti a výhody Utopia IVX Premium

Utopia IVX Premium dizajnUtopia IVX Premium umožňuje pripojiť až do 8 vnútorných jednotiek na jednu vonkajšiu jednotku. Každé vnútorné zariadenie môže byť individuálne regulované. Nový rad Utopia IVX Premium bol vyvinutý so zreteľom na smernice ErP, ktoré sú platné od 01.01.2014. Táto séria bola v rámci modelov od 5,0 do 14kW kompletne prepracovaná pre európske podmienky zabudovania a so svojimi sezónnymi účinnosťami A++ vychádza v ústrety všetkým požiadavkám na moderné zariadenie. Sezónna účinnosť bola pritom obzvlášť výrazne zlepšená. To isté platí aj pre výkony kúrenia pri nízkych vonkajších teplotách. Pri 14kW modeli bolo oproti predchádzajúcemu prevedeniu dosiahnuté vylepšenie až o 36 %.

Do výkonu 3 KS (7,1 / 8,0 kW ) sú vybavené jedným ventilátorom. Všetky ďaľšie modely majú dvojstupňové prevedenie s vodorovným výfukom, ktoré ponúka rozhodujúcu výhodu pri problémoch s miestom, oproti veľkým VRF systémom. Navyše obsahuje inteligentný odmrazovací systém, ktorý rožširuje periódu kúrenia až o 40 %, oproti štandardným odmrazovacím systémom. Nový kompresor zabezpečuje výrazné úspory energie a vysoký výkon pri dlhých inštalačných rozvodoch, v porovnaní so štandardnými kompresormi na európskom trhu.

Neobmedzené možnosti inštalácie
Rad IVX Premium je bez výnimky kompatibilný s vysoko účinnými vnútornými zariadeniami Hitachi System Free. Aj aktívne rekuperačné zariadenia KPI môžu byť v prevádzke so zariadeniami Utopia IVX Premium.

Predĺžený čas kúrenia 1
Pomocou bypasu je prebytočná energia dodávaná výmenníku. Vďaka tejto funkcii je zvýšená priemerná teplota výmenníka a tým minimalizovaná tvorba námrazy. Odmrazovacie cykly sú zriedkavejšie a čistý čas prevádzky kúrenia zvýšený.
Utopia IVX Premium graf
Utopia IVX Premium tabuľka
Utopia IVX Premium tabuľka 1
Utopia IVX Premium tabuľka 2
Utopia IVX Premium tabuľka 3
Utopia IVX Premium tabuľka 4
Utopia IVX Premium tabuľka 5
Tabuľka na stiahnutie vo formáte pdf

Utopia IVX Classic Utopia IVX Classic ikony

Vlastnosti Utopia IVX Classic

Utopia IVX Classic dizajnSéria Utopia IVX Classic umožňuje na jednuvonkajšiu jednotku pripojiť až do 4 vnútorných jednotiek. Každá vnútorná jednotka môže byť individuálne regulovaná. Nový rad Utopia IVX Classic bol vyvinutý so zreteľom na smernice ErP, ktoré sú platné od 01.01.2014 a sezónne účinnosti boli významne vylepšené. Pri modeli s výkonom 5 KS bolo dosiahnuté vylepšenie o 39 % oproti predošlému modelu. So sezónnou účinnosťou A++ vychádza v ústrety všetkým požiadavkám na moderné zariadenie.
Pre modely 4,5 a 6 KS bolo vyvinuté nové opláštenie, ktoré zahŕ ňa väčšiu teplozmennú plochu, čo sa výrazne prejavuje v účinnnosti.
Navyše zariadenia obsahujú nový motor ventilátora a vylepšený DC inverter kompresor, ktorého motor opätovne zvyšuje výkon, obzvlášť pri nízkych otáčkach.
Do 6 KS sú vybavené s jedným ventilátorom. Všetky ďaľšie modely majú dvojstupňové prevedenie s vodorovným výfukom, ktoré ponúka rozhodujúcu výhodu pri problémoch s miestom, oproti veľkým VRF systémom.

Neobmedzené možnosti inštalácie
Séria Classic je bez výnimky kompatibilná s vysoko účinnými vnútornými zariadeniami Hitachi System Free. Aj aktívne rekuperačné zariadenia KPI môžu byť v prevádzke so zariadeniami série Utopia IVX.

Predĺžený čas kúrenia 2
Pomocou novej lamely tepelného výmenníka bola dodatočne vylepšená účinnosť v kúrení.
Utopia IVX Classic graf
Utopia IVX Classic tabuľka
Utopia IVX Classic tabuľka 1
Utopia IVX Classic tabuľka 2
Utopia IVX Classic tabuľka 3
Utopia IVX Classic tabuľka 4
Utopia IVX Classic tabuľka 5
Tabuľka na stiahnutie vo formáte pdf

Utopia ES Utopia ES ikony

Vlastnosti a výhody Utopia ES

Utopia ES dizajnIdeálne riešenie pre obchodné priestory
So svojou maximálnou šírkou 950 mm a maximálnou výškou 800 mm je Utopia ES vhodná pre nasadenie na malom priestore. 230 Voltové napájanie je u všetkých zariadení možné až do výkonu 14 kW (11,2 – 28 kW 400 Voltov) a umožňuje flexibilné nasadenie pre najrozdielnejšie požiadavky. Celkovo môžete pripojiť až do 4 ľubovoľných simultánne pracujúcich System Free vnútorných jednotiek. Séria Utopia ES inverter je tým taktiež mnohostranným a ekonomickým riešením klimatizácie, až do chladiaceho výkonu 28 kW. 

Všetky vonkajšie zariadenia série Utopia ES sú koncipované s horizontálnym vedením prúdenia vzduchu. Zariadenia majú extrémne kompaktný dizajn, ktorý umožňuje jednoduchú inštaláciu a optimálne využitie priestoru inštalácie.
Utopia ES obrázokUtopia ES tabuľka
Utopia ES tabuľka 1
Tabuľka na stiahnutie vo formáte pdf

Utopia RASC Utopia RASC ikony

Vlastnosti a výhody Utopia RASC

Utopia RASC Hitachi dizajnVonkajšie jednotky na vnútorné zabudovanie, Utopia RASC s novým, tmavým opláštením, taktiež bodujú s IVX technológiou a môžu byť pomocou vzduchotechnických rozvodov inštalované vo vnútri. Tým sú ideálne, ak zariadenie nemá byť vidno, alebo nie je možné použitie konvenčne konštruovaných vonkajších zariadení. Séria prišla na trh ako prvé radiálne vonkajšie zariadenie a môže byť nasadená ako klasický VRF systém. Je certifikovaná Eurovent a ponúka absolútne účinné hodnoty výkonov.

Flexibilné možnosti inštalácie
K dispozícii sú 4 rozdielne rozloženia pre vstup a výstup vzduchu – tým máte viac možností prevedenia zabudovania. Bočné kryty a vetracie mriežky je možné priamo na mieste ľahko zameniť. Tým je možné vonkajšie zariadenie RASC optimálne prispôsobiť podmienkam zabudovania a zabezpečiť optimálny tok vzduchu. Utopia RASC je kompatibilná so všetkými vnútornými jednotkami série Hitachi System Free. Ležatý špirálový kompresor zabezpečuje nízku výšku tohoto zariadenia. Vysoký externý tlak, nové lamely tepelného výmenníka, ako aj zvýšená sezónna účinnosť ESEER (+42 %) umožňujú účinné riešenia klimatizácie.

Chladenie aj pri nízkych vonkajších teplotách
Utopia RASC sa vyznačuje veľkým prevádzkovým rozsahom. Sériovo zabudovaná zimná regulácia umožňuje chladenie aj pri nízkych
vonkajších teplotách.

Jednoduchá regulácia cez zbernicu H-Link
Komunikačná zbernica H-Link potrebuje iba dve žily prenosového kábla, ktoré môžu do série zapojiť každé vnútorné a vonkajšie
zariadenie až do 16 chladiacich okruhov. Je potrebné iba jedno prepojenie medzi vnútorným a vonkajším zariadením.
Utopia RASC obrázok
Utopia RASC tabuľka
Utopia RASC tabuľka 1
Tabuľka na stiahnutie vo formáte pdf

KONTAKT

Oficiálny distribútor

COOL, s.r.o.
Rezedova 5,
821 01 Bratislava

logo cool clima

+421-2-43 63 75 81
+421-2-43 63 75 82

mail@coolclima.sk
www.coolclima.sk
 • Podokenné Shirokuma NOVÉ

  Slideshow

 • Štandardny dialkovy ovladac

  Slideshow

 • Zariadenia Premium

  Slideshow